Każda osoba, która boryka się z brakami zębowymi, zdaje sobie sprawę jak uciążliwy to problem. Nie tylko utrudniają fizjologiczne czynności, takie jak odgryzanie, żucie pokarmów i wymowę, ale także negatywnie wpływają na naszą samoocenę. Jak można sobie z nimi radzić i pozbyć się nieprzyjemnych skutków braków zębowych? Oczywiście z pomocą zabiegów stomatologicznych! Nowoczesna stomatologia w coraz lepszy sposób dba o potrzeby pacjentów. Jednym z najbardziej efektywnych sposobów leczenia braków w uzębieniu są implanty zębowe. Jeżeli chcesz dowiedzieć się o nich więcej, to serdecznie zachęcamy do dalszej lektury!

Implant zęba – co to jest?

Zacznijmy od początku – czym tak właściwie jest implant zębowy? Jest to tytanowa śruba wszczepiona w miejsce brakującego zęba, która przejmuje rolę korzenia zęba. To do niej mocuje się korony, mosty protetyczne i protezy. Implanty zębowe to bardzo popularna metoda odbudowy braków zębowych, ponieważ zapewnia długotrwały i naturalny efekt estetyczny. Jeżeli trwałość jest dla nas najważniejsza, powinniśmy zdecydować się na implanty z odbudową stworzone z wysokiej jakości materiałów.

Implant zęba – jak wygląda zabieg?

Pierwszym krokiem poprzedzającym implantację, jest konsultacja z wybranym przez nas lekarzem, który przeprowadzi zabieg. Podczas jej trwania stomatolog upewni się, czy nie istnieją żadne przeciwwskazania do wykonania procedury oraz przekaże wszelkie niezbędne informacje jej dotyczące. Badaniem podstawowym, niezbędnym do zaplanowania leczenia implantologicznego, jest prześwietlenie zęba. Zabieg wszczepiania implantów rozpoczyna się od znieczulenia miejscowego pacjenta. Następnie lekarz nacina dziąsło, odsłania kość i nawierca w niej otwór do którego wprowadzony zostanie implant. Procedura kończy się założeniem szwów. Wbrew pozorom cały zabieg nie jest długim procesem i zwykle trwa około 30 – 45 minut.

Implant zęba – czy boli?

Wielu pacjentów obawia się bólu podczas zabiegów stomatologicznych, zwłaszcza tych chirurgicznych. Dla wszystkich tych osób mamy dobrą wiadomość. Każdy zabieg implantacji przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Właściwa dawka takiego znieczulenia dostosowywana jest przez lekarza do indywidualnych potrzeb pacjenta. To oczywiście sprawia, że cały zabieg jest bezbolesny.

Ile kosztuje implant zęba?

W zależności od wykorzystanych materiałów i planowanej odbudowy protetycznej ceny implantów zębowych potrafią być bardzo różne. Koszty wahają się od 2500 zł do kilku tysięcy za jeden implant.

Chcesz wszczepić implanty w Toruniu? Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *