Higienistka stomatologiczna – z czym możesz się do niej zwrócić?

Higienistka stomatologiczna to zawód bardzo często mylony z asystentką stomatologiczną. Trzeba jednak wiedzieć, że są to dwa zupełnie różne pojęcia. Osoby wykonujące te dwa zawody mają również zupełnie inne zadania w gabinecie stomatologicznym wynikające z ich uprawnień. Czym więc zajmuje się higienistka? Na samym początku należy zaznaczyć, że pracuje ona bezpośrednio z dentystą i pod jego nadzorem wykonuje swoje zadania. Do nich należy między innymi piaskowanie, skaling, polerowanie czy też wybielanie zębów. Można więc przyjąć, że to właśnie ona zajmuje się zabiegami profilaktyczno-technicznymi. Do jej zadań należy w związku z tym również dobieranie środków, które wspomogą pacjenta w zachowaniu higieny jamy ustnej. Dzięki temu brzydki, nieprzyjemny zapach z ust, który może odstraszać potencjalnych rozmówców i prowadzić do sporego dyskomfortu przestanie być problemem. Poznaj bliżej cały nasz zespół! Nie czekaj i umów się na wizytę już dziś!

Poznaj opinie naszych pacjentów

Doktor Adam to profesjonalista. Miałem wykonaną przebudowę zwarcia i w końcu mogę zjeść surowe jabłko czy schabowego. Wypełnienia nie wypadają, a zęby przestały się kruszyć. Polecam.

Jan Semeszyn

Zuzia nigdy nie była tak spokojna na wizycie stomatologicznej. Gaz rozweselający zdziałał cuda i polecam każdemu energicznemu dziecku.

Wykonałam licówki u Pana doktora i teraz mam ochotę uśmiechać się do wszystkich. Bardzo dziękuję i polecam

Pani doktor w trakcie leczenia mojego dziecka przekazała mi mnóstwo wskazówek jak uniknąć próchnicy. Wcześniej żaden stomatolog mi tego nie powiedział.

Pan doktor jest bardzo miły i cierpliwy. Najpierw mnie wysłuchał, a następnie opowiedział na czym polega zabieg. Cała wizyta przebiegła szybko i sprawnie.

Profesjonalna obsługa. Pan doktor przyjął mnie tego samego dnia żeby pomóc mi w bólu zęba.

Bardzo dobre podejście do dzieci Pani doktor. Leczenie ząbków u Kacperka przebiegło szybko i w miłej atmosferze. Na pewno wrócimy.

Po wizycie stomatologicznej u Pani doktor Marianny moje dziecko przestało bać się dentysty. Serdecznie polecam.

adres:

Wybickiego 74/4
87-100 Toruń

telefon:

+48 784 399 966

e-mail:

all.dente.spp@gmail.com

Umów się na wizytę!